نكاتي طلايي براي سفر به تايلند

يلند، با ساحل هاي شني سفيد، معابد زيبا، غذاهاي رنگارنگ خياباني، و ميراث فرهنگ غني يكي از بهترين مقاصد گردشگري به حساب مي آيد. تاريخ و فرهنگ مردم به همراه مناطق زيبا و استراحتگاه هاي ساحلي بي نظير از جمله دلايل محبوبيت اين منطقه از آسياي جنوب شرقي است.

سفر به تايلند

اطلاعاتي مختصر در رابطه با سفر به تايلند

پول رايج:

بات تايلند

ويزاي تايلند:

اخذ ويزاي اين كشور نسبتا آسان است و شما مي توانيد سي روز در آن اقامت داشته باشيد.

اگر قصد داريد مدت زمان بيشتري در اين كشور بمانيد، مي توانيد به سفارت اين كشور مراجعه كنيد و در صورت امكان ويزاي دو ماهه ي خود را دريافت كنيد. قبل از درخواست ويزاي دوماه حتما برنامه ي سفر خود را آماده كرده و مدارك آن را به همراه مدارك ديگر به سفارت ارائه دهيد.

امنيت:

كشور تايلند به طور كلي منطقه ي گردشگري آرامي به حساب مي آيد و اغلب تصادف ها مربوط به موتورهاي گازي و اسكوترها است. خوب است بدانيد حتي اگر تحت پوشش بيمه مسافرتي باشيد، همراه داشتن گواهينامه ي موتورسيكلت براي استفاده از آن بيمه الزامي است.

زبان:

بيشتر مردم ساكن در جزيره ها، خصوصا كساني كه در زمينه ي گردشگري فعاليت دارند، مي توانند به زبان انگليسي صحبت كنند. اما ساكنين شمال تايلند و روستاهايي كه صنعت گردشگري رشد چنداني در آن‌ها نداشته است به ندرت انگليسي بلدند.

مراسم و جشنواره ها:

تايلند كشور شادي هاست و مردم به هر بهانه اي شادي خود را جشن مي گيرند. يكي از جاذبه هاي محبوب اين كشور جشنواره فانوس هاست كه هر ساله در اولين شب ماه كامل در سال تقويم چيني برگزار مي گردد. در اين مراسم مردم به پاس قدرداني از خبر بازگشت بهار زندگي، فانوس‌هاي‌ خود را به سوي ماه روانه مي كنند.

برنامه ريزي سفر

اگر قصد گشت و گذار در سواحل اين كشور را داريد، بهتر است فكر سفر كردن در فصل هاي بارندگي را از سر بيرون كنيد. بهترين زمان براي راهي شدن به اين كشور نيمه ي دوم زمستان تا بهار است. به طور خلاصه هواي تايلند در طول سال به سه نوع؛ ۱٫ باراني (خرداد- مهر) ۲٫ خنك (آبان- بهمن) و گرم( اسفند- ارديبهشت) تقسيم مي گردد.

هزينه ها:

ميزان هزينه هاي سفر به تايلند مانند ساير كشورها به سليقه و نوع سفر مد نظر شما بستگي دارد. هزينه هاي اين سفر مي تواند روزانه بين سي تا سي و پنج دلار باشد. غذاهاي لذيذ خياباني بسيار ارزان است و مي توانيد تنها با يك دلار يك بشقاب غذاي محلي نوش جان كنيد؛ غذاهايي كه با مواد اوليه تازه و ادويه هاي خاص تهيه شده اند.

هزينه هاي سفر به تايلند

غذاهايي كه حتما بايد امتحان كنيد؛

Pad Thai: اين غذاي محبوب كه در تمام چرخ دستي هاي خيابان ها ارائه مي گردد شامل رشته فرنگي هاي ضخيم، انواع ميگو، مرغ، تخم مرغ و توفو است كه با هم تفت داده مي شود.

Pad Krapow Moo:

گوشت مرغ تفت داده شده با ريحان، فلفل و سير كه همراه با برنج و تخم مرغ نيمرو سرو مي گردد.

Som Tum:

پاپاياي خورد شده ، لوبياي سبز، سير، فلفل و نوعي سس مخصوص كه همراه بادام زميني به عنوان سالاد در كنار غذا سرو مي گردد.

 

 

Mango Sticky Rice:

برنج پخته شده با شير نارگيل كه همراه با تكه هاي انبه ي شيرين و شربت نارگيل سرو مي گردد.

خلاصه اي از هزينه هاي سفر به تايلند به شرح ذيل مي باشد؛

اقامت شبانه :

۱) ميهمان پذيرها (۶ دلار)، اتاق هاي اجاره اي ( ۱۰-۱۵ دلار)
۲) هتل هاي معمولي: ۲۰-۳۰ دلار
۳) هتل هاي لوكس: چهل دلار يا بيشتر

غذا:

غذاهاي خياباني: ۱-۳ دلار
رستوران: ۵-۱۰ دلار
رستوران هاي لوكس: ۱۵ دلار يا بيشتر

حمل و نقل:

جيپ: ۰٫۶ دلار
اتوبوس هاي توريستي: ۱۵-۲۰ دلار (براي يك روز كامل)
قطار: ۳۵ دلار( قطار درجه يك به همراه تخت خواب) و ۱۲ دلار( قطار درجه سه)

تفريحات كشور تايلند

اين كشور براي همه سليقه ها حرفي براي گفتن دارد. با وجود تجمع سالانه ي ميليون ها گردشگر در تايلند، هنوز هم بخش عمده اي از آن دست نخورده باقي مانده است. زيباترين و ارزانترين منطقه براي غواصي و مشاهده ي زيستگاه هاي آبي، در في في (پوكت) يا ساير جزيره هاست.

علاوه بر آن، شهر شلوغ بانكوك كه قلب تايلند به حساب مي آيد يكي از زنده ترين شهر هاي آسياي جنوب شرقي است. معابد زيبا، مراكز خريد بزرگ، رستوران هاي گوناگون، دكه هاي غذاهاي خياباني و بازديد از پارك هاي ملي از جذابيت هاي اين شهر است.

بعد از گشت و گذار در بانكوك وقت آن مي رسد تا به سمت شهر هاي شمالي تايلند حركت كنيد. موج سواري در رودخانه هاي خروشان، پياده روي در جنگل هاي انبوه و بازديد از روستاهاي دور افتاده ي واقع بر روي تپه ها از جمله زيبايي هاي شمال تايلند به حساب مي آيد.

رزرو هتل نووتل

نوشته شده توسط نرگس رحيمي | ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰:۴۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |